Yukarı Ok İkon
SIRMAKEŞ

Pet Su Analizi

PH Değeri Kaç?
Ambalajlı su sektörünün en köklü markalarından biri olan Sırmakeş’in pH değeri 6,9 ile 8 arasında değişkenlik göstermektedir.

Nasıl Üretiliyor?
Beykoz ormanları içinde doğallığını koruyarak onlarca yıl tulumbaları, küpleri, testileri, şişeleri dolduran Sırmakeş doğal kaynak suları, yüzyıllık tecrübesiyle günümüzde el değmeden modern şişeleme teknolojisiyle tüketicilere ulaşıyor.

Doğal Kaynak Suyu mu?
Evet, doğal kaynak suyudur.

Nereden Çıkıyor?
Sırmakeş suyun hikayesi 1890’lı yılların başına dayanıyor.

Dönemin ünlü şairi Ahmet Mithat Efendi, Beykoz Dereseki Köyü’ndeki özel Müezzinoğlu ormanlarından çıkan suyu satın alarak ona Sırmakeş ismini vermiş. Bu meşhur Sırmakeş sularını çatanalarla İstanbul’a götürülerek halkın kullanımına sunmuştur. Böylelikle dönemin ilk şişelenmiş su satışları arasında yer almıştır. Bir kültür haline gelen Sırmakeş suyu, Osmanlı İmparatorluğu’ nun son dönemlerinde diğer ülkelere gönderilen hediyeler arasında bulundurulup ,devlet büyükleri ve elçilikleri gönderilirmiş. Saraylarda, konaklarda, önemli isimlerin sofralarında yer alan Sırmakeş aynı zamanda şifalı su olarak da nitelendiriliyordu.

O günlerden bugüne farklı boyutlarda son teknoloji ürünleriyle üretilerek ismini, tadını ve lezzetini koruyarak günümüze kadar gelmiştir. Geleneksel lezzetin çağdaş sunumu Sırmakeş, Beykoz ormanları içinde su içme keyfi olmaya devam ediyor.

BiSU'yu indirmek için tıklayın.